Şirince Dış Çekim Mekanları

Şirince Dış Çekim Mekanları

Şirince Dış Çekim Mekanları İzmir’in Selçuk ilçesinde bir dağ köyü olan Şirince şüphesiz Türkiye’nin en estetik köylerinden. Aslına bakarsanız köy demeye dilim de gitmiyor bir yandan. Orada yaşayan bir tanıdığımızın söylediği gibi daha çok bir film setine benzeyen suni bir yanı da var.
Esnafın çoğu dışarıdan gelmiş, eskiden ailelerin oturduğu taş konaklar çoğunluklabutik otel ya da restoran/ kafe olmuş, köylülerin tezgahındaki yöresel mahsüllerin çoğu kendi üretimi bile değil… Sanki her sabah herkes setinin başına geçiyor, akşam turistlerin gitmesi ile dağılıyor…

Ama güzel mi derseniz, mimarisi, doğası, hissiyeti, her şeyi çok güzel.

Zaten turistik köy, hatırlarsanız 2012’de Mayaların kıyamet senaryoları sayesinde iyice köpürmüştü. Söylenene göre Şirince dünyada kurtulan 2 yerden biri olacaktı.

Kıyameti bilmem de tanrıların Şirince’ye bir topril geçtiği kesin;
– Çok güzel,
– Şarapçılık var,
– Matematik Köyü ve Tiyatro Medresesi burada,
– Tabela kirliliği ise yok…

Şirince Dış Çekim Mekanları Biz kafa dinlemek için sakin ama bir yandan da hareketli yerleri tercih edenlerseniz, burası tam yeri. Resim çekilecek yerlerden olan şirince Dış çekim fotoğraf çekimleri için uygun alanlardan biridir. Şirince izmir ili sınırları içinde bulunmaktadır. Fotoğraf çekimleri için aynı gün gidilip tekrar düğün organizzasyonuna yetişmek olmasada bile tam gün fotoğraf çekimleri için uygundur. Yani Dış Mekan fotoğraf çekimi için tamamen o günü ayırmamız gerekmektedir.