İzmir’de Dış Çekim Nerelerde Yapılmalı

İzmir’de Dış Çekim Nerelerde Yapılmalı Ege’nin en güzel bölgesi olan İzmir, dış çekim söz konusu olduğundan birçok destinasyon sunar. Fotoğraf çekilecek yerler bakımından zengin olan bu kent, dış çekim açısından gözde yerlerden biri. Peki, İzmir’de dış çekim nerelerde yapılabilir? İşte, detaylar!

İzmir’de Dış Çekim Nerelerde Yapılmalı
Bozcaada düğün fotoğraf çekim yerleri

İzmir’de Dış Çekim Nerelerde Yapılmalı

İzmir Doğal Yaşam Parkı

İzmir’de Dış Çekim Nerelerde Yapılmalı Ortalama 2500 adet hayvanın ve binlerce endemik bitkinin yer aldığı bu doğal park, dış çekim için harika bir seçenek. Burada hem ilginç hem de sade fotoğraflar çektirebilirsiniz. Doğa tutkunuysanız; İzmir Doğal Yaşam Parkı fotoğraf çekimi için muhteşem bir alternatif olarak görüyorum özellikle Karşıyaka’ya yakın olması tercih alanımdır.

Kordon

Düğün dış çekim söz konusu olduğunda Kordon vazgeçilmez yerlerden biridir. Bir yanında deniz diğer yanında yeşilliklerin yer aldığı trend sahil şeridine sahip olan Kordon’da unutulmaz fotoğraf kareleri elde edebilirsiniz. Ulaşım ve Trafik sorun oluyor. Fazla tercih etmiyorum

Bostanlı

İzmir’de dış çekim yaptırmak istiyorsanız; Bostanlı’yı da bir düşünün deriz! Büyük bir sahili bulunan Bostanlı, etkileyici, unutulmaz ve harika fotoğraflar edinmenizi mümkün kılar. Özellikle deniz tutkunuysanız, Bostanlı sahil tam size göre! Tercih alanlarım arasındadır düğün günü çekimler için.

İzmir’de Dış Çekim Nerelerde Yapılmalı

Alaçatı

Dış çekim için en popüler yerlerden biri de elbette Alaçatı! Hangi mevsimde dış çekim yaptırmak istediğiniz fark etmeksizin tercihinizi Çeşme Alaçatı’dan yana kullanabilirsiniz. Rengarenk evleri ve sokakları, büyüleyici deniz manzarası ve doğası ile Alaçatı, dış çekiminiz için müthiş bir arka plan oluşturabilir. Düğün Öncesi yada düğün sonrası dış çekimler için önerebilirim.

Teos Antik Kent

İzmir kentinin Seferihisar ilçesinde konumlanmış olan Teos Antik Kenti de dış çekim yapılan en iyi mekanlar arasında yer alıyor. Eşiniz ve siz tarihi yapılara düşkünseniz ve dış çekim fotoğraflarınızda bu temayı istiyorsanız, Teos Antik Kenti’nde olağanüstü fotoğraflar çektirebilirsiniz.

Dış Çekim Nerelerde Yapılmalı

Buca

Siz de nostaljik ve gerçekçi görüntüler elde etmek istiyorsanız, dış çekiminiz için Buca’yı seçebilirsiniz. Çok sayıda marjinal sokağı bulunan ilçe, vintage fotoğraflara sahip olmanızı mümkün kılar. En iyi fotoğraf kareleri ile unutulmaz bir düğün albümü yaratmak için Buca doğru bir seçim olabilir. Tercih ettiğim alanlardan gelmektedir.

Şirince

Ülkemizin turistik köylerinden biri olarak öne çıkan Selçuk Şirince, sevimli sokakları ve kendine özel mimarisi ile dikkat çekiyor. Düğün dış çekim için ideal bir yer olarak da adından söz ettiren Şirince’de hayal ettiğiniz fotoğraf karelerini yakalayabilirsiniz. Cenk KAYA