İzmir fotoğraf çekim alanları

İzmir fotoğraf çekim alanları bakımından İzmir bölgesi bölgesi oldukça zengin bir bölgedir. İzmir düğün fotoğrafçısı Cenk Kaya sizlerin özel anlarınızı fotoğraf karelerine aktaracaktır.

izmir fotoğraf çekim alanları
izmir fotoğraf çekim alanları

Alaçatı, İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı ve son yıllarda hem ülkemizde hem de yurt dışında giderek popüler olmaya başladı. Sert rüzgârı, masmavi denizi ve beyaz badanalı evleri dışında Alaçatı, beldenin içinde bulunan eski yel değirmenleri ile de oldukça ünlü. Bizler Alternatif olarak Foça ve çevresini tavsiye ediyoruz.

İzmir düğün fotoğrafçısı İzmir düğün fotoğraf çekim mekanları Alaçatı, önceleri, Rumların zamanında şarapları ve üzüm bağları ile meşhurken şimdi de sert rüzgârı ve dar sokaklarının şirin mi şirin kaldırımları ve evleri ile ünlü. Alaçatı’nın rüzgârlı gün sayısı, normal bir tatil beldesine göre oldukça fazla. Zaten sörfteki bu ünü de buradan kaynaklanıyor. Çeşme Alaçatı dünyanın en iyi rüzgâr alan sayılı yerlerinden biri. Hatta pek çok yerde Alaçatı ve Çeşme için “denizin rüzgârla dans ettiği yer” şeklinde benzetmeler bile yapıldığını duyabilirsiniz.

İzmir düğün fotoğrafçısı

İzmir düğün hikayesi

İzmir düğün hikayesi, düğünün hazırlık aşamasından düğün bitimine kadar klasik video kaydının dışında sinematik ve öyküsel kayıt yapılarak en özel anların kaydedilmesi ve sonrasında birleştirilmesi olarak tanımlanabilir. Düğün sürecinde kısa video klip kaydı alınarak düğün konseptine uygun şekilde kurgusunun yapılması işlemi düğün gününü daha etkileyici şekilde anlatma imkanı sunar. Böylece klasik olan video kaydının dışında daha sinematik tarz bir sunum ortaya çıkmış olur. İzmir düğün hikayesi, düğün belgeseli ya da düğün klibi olarak da tanımlanan bu film ülkemizde son dönemde popüler hale gelmiştir. Düğün hikayesi ya da düğün klibi profesyonel olarak kayda alınması gereken bir çekim türüdür. Kayıt sürecinde hangi açıdan ve nasıl çekim yapılması gerektiği profesyonellik gerektirdiği için bu alanda uzman olan videographerlar tarafından destek alınması gerekir. İzmir düğün hikayesi çekiminin yanı sıra hikayenin tam anlamıyla mesajı aktarabilmesi için doğru şekilde kurgulanması gerekmektedir. İzmir düğün fotoğrafçısı olarak bizler bu bağlamda en iyi hizmeti sunabilmek adına fotoğraf ve video alanında uzman olan ekip ile sizlerin yanınızdayız.

Karşıyaka düğün fotoğrafçısı

İzmir fotoğraf çekim alanları İzmir Alaçatı birbirinden güzel tarihi taş evleri ve şehrin içindeki eski değirmenleri ile düğün fotoğraf çekimleri için bir alternatiftir. Düğün Dış mekan çekimleri için en çok tercih edilen bir tatil bölgesidir. düğün fotoğrafçılarının ve genç çiftlerin düğün fotoğrafı çekimi için can attığı, hayaller kurduğu küçük ve şirin beldemizdir “Çeşme Alaçatı”. Alaçatı’da düğün, nişan fotoğrafı çekimi için en iyi dönemler ilkbahar ve sonbahardır.

Alaçatı düğün fotoğrafçısı

Önceleri kendi halinde bir beldeyken, özellikle 2000’li yıllarda butik otellerin açılmasıyla birlikte turizmin gözde merkezlerinden biri haline gelen Alaçatı’da, bugün çok sayıda Alaçatı butik ve küçük oteli var. Alaçatı otellerinin büyük çoğunluğu eskiden kalma Rum evlerinin restore edilerek otele dönüştürülmesi ile hizmete açılmış. Alaçatı evlerinin beyaz badanalı ve mavi panjurlu özelliklerini birebir yansıtıyorlar. Alaçatı otellerinin işletmecileri de oldukça güler yüzlü ve sıcak. Kendinizi dostunuzun evinde misafir gibi hissedebilirsiniz.

Alaçatı ‘da Düğün Fotoğraf Çekimi İzmir düğün fotoğraf çekim mekanları İzmir’de dış mekan düğün fotoğraf çekim alanlarını bilen Cenk Kaya sizlere rehber olmak istemiştir. Düğün telaşının çok olduğu anlarda fotoğraf çekimini de yapmak nerde çekilecek sorusuna cevaptır. Alaçatı-Çeşme ve Çeşme Ilıca Plaj alanı : dış mekan çekim düğün fotoğrafları için uygundur. Tarihi ve Mimari dokunun bozulmadığı Alaçatı’nın Arnavut Kaldırım taşı ile kaplı dar sokaklarında bulunan dışları beyaz badanalı ,mavi panjurlu , bolca süslü ve çok renkli çiçeklerle sarılmış tek yada iki katlı taş evlerin arasında sizlerin de keyif alacağınız dış çekim mekan düğün fotoğraf çekimlerinizi gerçekleştiriyoruz. Kentsel sit alanı olarak korumaya alınan bu bölgede çektiğimiz dış mekan düğün fotoğrafları ve clipler hatıralarınızı unutulmaz hale getirecektir. Tatilinizi yada balayınızı Alaçatı Çeşme -İzmir’de geçirmeyi planlayanlara , bazı sebeplerden dolayı düğün fotoğrafı çektirememiş çiftlere (zaman yetmedi ,hava muhalefeti vb…) Dış Mekan Düğün Fotoğrafı çektirme fırsatını tekrar yakalama şansınız var elbette.

izmir düğün fotoğraf çekim mekanları izmir düğün fotoğraf çekim mekanları Alaçatı otelleri butik ve küçük otel tarzında hizmet veriyorlar. Çoğu Alaçatı oteli yılın her dönemi hizmete açık. Sadece yaz tatil sezonunun başlaması ile de hizmete giren Alaçatı otelleri de var. Yaz aylarında ve bayram gibi özel tatil günlerinde tamamen dolu oluyor Alaçatı otelleri. Alaçatı otellerinin fiyat seçenekleri de oldukça çeşitli. Yaz aylarında ve tatil günlerinde biraz artış görülebiliyor. Ancak genellikle Alaçatı otel fiyatları turistlerin bütçesine uygun ve ödeme seçenekleri ile de misafirlerinin yanında. Sitemizi inceleyerek Alaçatı otellerini, Alaçatı otel fiyatlarını, uygun fiyat seçeneklerini ve ödeme koşullarını görebilirsiniz.

Foça düğün fotoğrafları

Alaçatı otellerinin pek çoğu Bodrum Otelleri gibi aile işletmesi, dolayısıyla kaldığınız Alaçatı otelinin işletmecisi ile dost olarak ayrılıyorsunuz tatilinizin sonunda. Alaçatı otelleri genellikle beldenin merkezinde konumlanmış. Ancak butik oteller bölgesi olarak anılan bölgede de çok sayıda Alaçatı oteli görebilirsiniz. Ancak hangi Alaçatı otelinde kalırsanız kalın merkeze ve denize ulaşım konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Fotoğraf çekim alanları

İzmir fotoğraf çekim alanları İzmir fotoğraf çekim alanları Yaz döneminde fotoğraf çekimi yaptırmak zorundaysanız hafta içi günlerde çektirmek daha isabetli olacaktır. Hafta sonları genelde nüfus yoğunluğunun kalabalık (günübirlik tatilci yoğunluğu) olması nedeniyle fotoğraflarınızı nüfus yoğunluğunun çok olduğu bölgede çekeceğimiz olmamızdan dolayı zor olmaktadır. Hatta imkansız hale gelebilmektedir. Alaçatı için düğün ve nişan fotoğraf çekimleri en güzel günlerini fotoğraflarla ölümsüzleştirmek için bu güzel beldemizdir. Bu bölge Kentsel sit alanı ilan edilerek korumaya alınmıştır. Alaçatı’da Arnavut kaldırımlı dar sokaklar, beyaz badanalı, mavi panjurlu Alaçatı evleri, restore edilerek turizme kazandırılan şirin mi şirin Alaçatı butik otelleri, rüzgâr esse de sakin kalan masmavi denizi, güler yüzlü halkı ve beldenin her tarafında sizi karşılayan mor çiçekleri ile Alaçatı görülmeye değer bir tatil beldesi.

İzmir fotoğraf çekim alanları

İzmir Karşıyaka Mavişehir Gondol Park : Dış mekan çekim düğün fotoğrafları için uygundur. Karşıyaka Mavişehir de bulunan Gondol Parkı da dış mekan çekimlerinin yapılacağı bir alan olarak değerlendirilmektedir.
Pamukkale-Denizli : Dış mekan çekim düğün fotoğrafları için uygundur. Dış Mekan Düğün fotoğraf çekimleri için çok güzel bir alandır. Düğün Öncesi-Düğün sonrası çekimler için değerlendirilmektedir. Dış Çekim albüm örneklerimizi Ofisimizde görebilirsiniz.

Tarihi Asansör Bölgesi : Asansör bölgesi. dış mekan Düğün Fotoğrafları çekimleri için uygun olarak düşünülen alanlardır Gelin damat fotoğraf çekimi denince İzmir’de akla ilk burası gelir. Tarihi Asansör 1920’den beri çeşitli restorasyon çalışmalarıyla bu güne kadar korunan Asansör, İzmir’in eşsiz manzarasını buradan görebilirsiniz . İzmir’de en çok evlilik tekliflerinin yapıldığı bu tarihi mekanda siz de fotoğraf çektirmek isteyeceksiniz. Gelin damat fotoğraf çekimleri denildiğinde akla gelen yerdir.

Hava gazı fabrikası : Tarihi İzmir Alsancak Havagazı Fabrikası :Dış mekan Düğün Fotoğrafı çektiğimiz alanlardan biridir. Fransızlar tarafından 150 yıl önce inşa edilen Alsancak’taki tarihi Havagazı Fabrikası Fabrikası Restorasyon Projesi kapsamında, 24 bin metrekarelik alanda, 2.850 metrekare inşaat alanına sahip tescilli yapılar dışındaki tüm yapılar yıkıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen restorasyon ve çevre düzenleme çalışmalarının ardından yepyeni bir kültür sanat mekanı haline geldi. Aslına uygun olarak restore edilen tescilli yapılar kültür mekanı olarak kullanılmaya başlandı. Alsancak’taki tarihi Havagazı Fabrikası Çevre düzenlemesinin ardından dış çekim düğün fotoğraf çekimleri için uygun bir alandır.

Fuar Kültür Park İzmir’de dış mekan fotoğrafı çekilebilecek alanlardan biri fuar Kültür Park olabilir. Fuar Kültür Park Büyük kısmı yurtdışından getirilmiş 200’den fazla değerli ağaç ve çeşitli bitki türünün bulunduğu 156 m2’lik yeşil, toplam 421 bin m2 alanıyla Kültür park; 1850 metrelik tartan pisti, yüzme havuzu, kapalı spor salonu, tenis kortu, nikah salonu ile 13.500 m2’lik alanda kurulu bir lunaparkı barındırıyor. Yıl içinde “Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda ihtisas fuarları düzenlenmektedir. Kültüpark’ta bulunan sosyal aktivite mekanlarından bazıları: Atatürk Açıkhava Tiyatrosu, ismet İnönü Sanat Merkezi, İzmir Sanat, Fuar Evlendirme Dairesi, Celal Atik Spor Salonu, lunapark, Hayvanat Bahçesi, Paraşüt Kulesi, Gençlik Tiyatrosu, Resim-Heykel Müzesi, Tarih ve Sanat Müzesi bulunmaktadır.

Balçova – Teleferik
İzmir düğün fotoğraf çekim mekanları Balçova’ya her 10 dakikada arayla sefer yapan belediye otobüsleri ile kolay ulaşabiliyor. Balçova son duraktan piknik alanına, teleferik ile çıkılıyor. Teleferik ile ulaşılan tepede, kafeteryalar restoran ve büfeler bulunuyor. Tadilat nedeniyle hizmete kapalıdır.
İncir Altı Rekreasyon Alanı
İncir Altı Dalyan’ını çevresiyle birlikte düzenlenen, yaklaşık 2 milyon metrekarelik İncir Altı Kent Ormanı, İzmirlilerin günün her saati kullandıkları, deniz ve yeşilin birleştiği bir ortamda spor, yürüyüş, gezinti ve piknik yapabildiği bir alanıdır.

İncir Altı Kent Ormanı’nda doğal taş, kaya ve tahtalarla oluşturulmuş dinlenme alanları, köprüler, yürüyüş ve bisiklet yolları bulunuyor. Kuşların barındığı ve yumurtladığı orman içindeki sulak alan, tel örgüyle koruma altına alınarak, Yeni Kale’den başlayan bisiklet ve yürüyüş yolu, sahilden İncir Altı Kent Ormanı’na bağlanarak, kıyı şeridi taş dizgi ile döşenmiş balıkçı barınağı korunmuştur.

Bornova – Bayraklı
Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı
Bornova’daki 245 dönüm arazi üzerinde, Buz Sporları Salonu, amfi tiyatro, yürüyüş ve dinlence alanlarının bulunduğu Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Bornova Kızılay Mahallesi’nde Bornova Pazar Yeri’nin yakınında yer alıyor.

Homeros Vadisi
Yaklaşık 7 kilometre uzunluğundaki vadi boyunca göletler ve su bentleri, ağaçlarla çevrili piknik alanlar, alanda doğayla uyumlu ahşap oturma yer alıyor. Homeros Vadisi, yağışlı havalarda dere yatağındaki suyun akışının doğal taş bentlerle düzenlendiği piknik alanıdır.

Meles Deltası
Kent içerisinde 139 bin metrekare yeşil alanda gezi yolları, su kuşları için su havuzu ve dinlenme alanını içeren Meles Deltası; çevre düzenlemesi ile kentlinin kültür, sanat, dinlenme ve spor aktivitelerini gerçekleştirebildiği bir rekreasyon alanıdır.

Ekrem Akurgal Yaşam Parkı
Cengizhan Mahallesi’ndeki 90 dönümlük alanda, üç çocuk oyunı, kondisyon ve dinlenme alanları, kaykay ve paten pisti, 2 basketbol, suni çim futbol sahası ile tenis kortu ile kafeterya, seyir terasları, piknik alanı, 1239 metrelik yürüyüş, 2103 metrelik koşu yolu, 146 araçlık açık otopark yeralıyor. Parkta ayrıca, 2 bin metrekarelik açık sergi alanı ile bir eğitim tesisi de bulunuyor.

Buca Gölet
Buca Gölet, 167 Bin m2 alan üzerinde, balık restoran, et – fast foot, amfi tiyatro, piknik alanı, gölet bar, hobi bahçeleri, kafeteryalar, seyir terasları, çocuk oyun setleri, market, hayvan padoku, otopark, piknik alanı, hobi bahçesi ve seyir terasları bulanan dinlenme rekreasyon alanıdır.

Buca Hasanağa Bahçesi
55 bin metrekarelik yeşil alanda, piknik , çocuk oyun alanı, basket sahası, squash alanı, kondisyon sahası, koşu yolu, araçlı otopark yeri ve bulunmaktadır.

Mevlana Mahallesi Rekreasyon Alanı
Mevlana heykeli Buca’nın en yüksek yeri olan Tıngır Tepe’de, 20 dönümlük arazide, kaidesiyle birlikte 25 m yüksekliğinde yer almaktadır. Yamaçlarda semazenler yerleştirilen rekreasyon alanı içinde;

Manisa Çekim Alanlanları

Manisa Dış Mekan Fotoğraf Çekim alanları : Her mekanda fotoğraf çekmek istiyorum. Özellikle Manisa’da fotoğraf çekmek en büyük hayallerimden biri tabi ki bu bir aşk Gel gelelim o günün ortamı zamanı da önemli. Bence bu bir şans her çifte ayrı zaman geliyor niye dersek bir yerde bizler beyin fırtınası yaparız. Bugün ilk bahar nereler. Bu gün yaz sonu. gibi kendimize müşteriye yer ve mekan belirlemeden bakarız. Örneğin ayçiçeği tarlasını ağustosta bulamasın zamanı değil. Buğday hasat zamanı değilse buğday tarlalarında o otantik oluşumları fotoğraflaman nerdeyse imkansız. Bazen bir anda fotoğraf çekimine giderken dur diyorum .öyle güzel kareler oluşuyor ki tam benim istediğim şeyler oluyor. Tam istediğim benimde Burada mevsimlere göre bu tip pozları yakalıyoruz. Tabiki genel kompsepte herzamanki gibi devamlı fotoğraf çektiğimiz mekanlar mevcut. Üzüm toplama mevsiminde, Kırkağaç kavununun herşeyi ile güzel olduğu dönemde, Akhisar’da zeytin toplama mevsiminde Kırkağaç mesir yeri olan çamlıkta fotoğraflar çekeceğiz inşallah Manisalı fotoğrafçı arkadaşlarımın bölgeyi iyi bildiklerini düşünerek bende onların bahsettiği bölgeleri zaman zaman işim düştüğünde geziyorum. Özellikle tarihi olgunun bolca zengin olduğunu gözlemledim. Fransa Paris’te fotoğraf çektim, İtalya’da Avrupa’nın fotoğraf çekmediğim bölgesi nerdeyse kalmadı. 2015 kış sezonunu Asya’da fotoğraf çekimleri yaparak geçirdim. Manisa’da fazla bir çalışmam olmadı sadece birkaç ilçede fotoğraf çekimi yaptım.2017 yılında özellikle Manisa’yı düşünüyorum gerçekten tarihi yapısı İstanbul kadar olmasa da zengin. İzmir’in komşusu olan Manisa’da fotoğraf çekmek istiyorum. Bizim Manisa’da bu işi çok ca yapamama sebebi Manisa’ya sanırım turların olmaması birde İzmir’e gelen evlenecek çiftlerin balayını İzmir çeşme Alaçatı’da geçirmeleri .

İzmir fotoğraf çekim alanları Çiftler düğün sonrası dış mekan düğün fotoğraf çekimlerini balayı öncesi yada balayı sonrasına ayarlayarak bizlerden önceden randevu alarak yapıyorlar. Çünki ben butik çalıştığım için bir iş gününe bir iş mantığı ile çalıştığım için ikinci bir çift fotoğraf çekimini aynı tarihte başka fotoğraf çekmem mümkün değil. Dış mekan fotoğrafı çekilecek alanları Manisa’da ben tam bilmediğim için okuduğum bloglar dan faydalandım. Baya da hoşuma gitti doğrusu

Dış Mekan Fotoğraf Çekim Alanları Doğalı ve yeşili sevenler için Spil Dağı , Nehir görüntüsü olsun diyenler için Gediz Nehri kenarında , Gelin Kayası, Keçili Köy Yaylası, Turgutlu Ovacık Yaylası, Marmara Gölü, Demir Köprü Barajı, Yoğurtçu Kalesi ve daha birçok seçenek mevcuttur.
Bu mekanların yanı sıra Laminerya park sarp harabeleri olabilir.