İzmir Düğün Fotoğraf Çekimleri

izmir tarihi asansör
çeşme alaçatı

Alaçatı ‘da Düğün Fotoğraf Çekimi

İzmir’de dış mekan düğün fotoğraf çekim alanlarını bilen Cenk Kaya sizlere rehber olmak istemiştir. Düğün telaşının çok olduğu anlarda fotoğraf çekimini de yapmak nerde çekileçek sorusuna cevaptır.

Alaçatı-Çeşme ve Çeşme Ilıca Plaj alanı : dış mekan çekim düğün fotoğrafları için uygundur. Tarihi ve Mimari dokunun bozulmadığı Alaçatı’nın Arnavut Kaldırım taşı ile kaplı dar sokaklarında bulunan dışları beyaz badanalı ,mavi panjurlu , bolça süslü ve çok renkli çiçeklerle sarılmış tek yada iki katlı taş evlerin arasında sizlerinde keyif alacağınız  dış çekim mekan düğün fotoğraf çekimlerinizi gerçekleştiriyoruz. Kentsel sit alanı olarak korumaya alınan bu bölgede çektiğimiz dış mekan düğün fotoğrafları ve clipler hatıralarınızı unutulmaz hale getirecektir.Tatilinizi yada balayınızı  Alaçatı Çeşme -İzmir’de  geçirmeyi planlayanlara , bazı sebeplerden dolayı düğün fotoğrafı çektirememiş çiftlere (zaman yetmedi,hava muhalefeti vb…) Dış Mekan Düğün Fotoğrafı çektirme fırsatını tekrar yakalama şansınız var elbette.

İzmir Alaçatı Birbirinden güzel tarihi taş evleri ve şehrin içindeki eski değirmirmenleri ile düğün fotoğraf çekimleri için bir alternatiftir.Düğün Dış mekan çekimleri için en çok tercih edilen bir tatil bölgesidir.  düğün fotoğrafçılarının ve  genç çiftlerin düğün fotoğrafı çekimi için can attığı, hayaller kurduğu küçük ve şirin beldemizdir “Çeşme Alaçatı”. Alaçatı’da düğün, nişan fotoğrafı çekimi için en iyi dönemler ilkbahar ve sonbahardır.

Yaz döneminde fotoğraf çekimi yaptırmak zorundaysanız hafta içi günlerde çektirmek daha isabetli olacaktır.Hafta sonları genelde nüfus yoğunluğunun kalabalık (günübirlik tatilci yoğunluğu) olması nedeniyle fotoğfalarınızı nüfus yogunluğunun çok olduğu bölgede çekeceğimiz olmamızdan dolayı zor olmaktadır.Hatta imkansız hale gelebilmektedir.Alaçatı için düğün ve nişan fotoğraf çekimleri en güzel günlerini fotoğraflarla ölümsüzleştirmek için bu güzel beldemizdir. Bu bölge Kentsel sit alanı ilan edilerek korumaya alınmıştır.  Alaçatı’da Arnavut kaldırımlı dar sokaklar, beyaz badanalı, mavi panjurlu Alaçatı evleri, restore edilerek turizme kazandırılan şirin mi şirin Alaçatı butik otelleri, rüzgâr esse de sakin kalan masmavi denizi, güler yüzlü halkı ve beldenin her tarafında sizi karşılayan mor çiçekleri ile Alaçatı görülmeye değer bir tatil beldesi.

Alaçatı, önceleri, Rumların zamanında şarapları ve üzüm bağları ile meşhurken şimdi de sert rüzgârı ve dar sokaklarının şirin mi şirin kaldırımları ve evleri ile ünlü. Alaçatı’nın rüzgârlı gün sayısı, normal bir tatil beldesine göre oldukça fazla. Zaten sörfteki bu ünü de buradan kaynaklanıyor. Çeşme Alaçatı dünyanın en iyi rüzgâr alan sayılı yerlerinden biri. Hatta pek çok yerde Alaçatı ve Çeşme için “ denizin rüzgârla dans ettiği yer” şeklinde benzetmeler bile yapıldığını duyabilirsiniz.

Alaçatı, İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı ve son yıllarda hem ülkemizde hem de yurt dışında giderek popüler olmaya başladı. Sert rüzgârı, masmavi denizi ve beyaz badanalı evleri dışında Alaçatı, beldenin içinde bulunan eski yel değirmenleri ile de oldukça ünlü.

Önceleri kendi halinde bir beldeyken, özellikle 2000’li yıllarda butik otellerin açılmasıyla birlikte turizmin gözde merkezlerinden biri haline gelen Alaçatı’da, bugün çok sayıda Alaçatı butik ve küçük oteli var. Alaçatı otellerinin büyük çoğunluğu eskiden kalma Rum evlerinin restore edilerek otele dönüştürülmesi ile hizmete açılmış. Alaçatı evlerinin beyaz badanalı ve mavi panjurlu özelliklerini birebir yansıtıyorlar. Alaçatı otellerinin işletmecileri de oldukça güler yüzlü ve sıcak. Kendinizi dostunuzun evinde misafir gibi hissedebilirsiniz.

Alaçatı otellerinin pek çoğu Bodrum Otelleri gibi aile işletmesi, dolayısıyla kaldığınız Alaçatı otelinin işletmecisi ile dost olarak ayrılıyorsunuz tatilinizin sonunda. Alaçatı otelleri genellikle beldenin merkezinde konumlanmış. Ancak butik oteller bölgesi olarak anılan bölgede de çok sayıda Alaçatı oteli görebilirsiniz. Ancak hangi Alaçatı otelinde kalırsanız kalın merkeze ve denize ulaşım konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Alaçatı otelleri butik ve küçük otel tarzında hizmet veriyorlar. Çoğu Alaçatı oteli yılın her dönemi hizmete açık. Sadece yaz tatil sezonunun başlaması ile de hizmete giren Alaçatı otelleri de var. Yaz aylarında ve bayram gibi özel tatil günlerinde tamamen dolu oluyor Alaçatı otelleri. Alaçatı otellerinin fiyat seçenekleri de oldukça çeşitli. Yaz aylarında ve tatil günlerinde biraz artış görülebiliyor. Ancak genellikle Alaçatı otel fiyatları turistlerin bütçesine uygun ve ödeme seçenekleri ile de misafirlerinin yanında. Sitemizi inceleyerek Alaçatı otellerini, Alaçatı otel fiyatlarını, uygun fiyat seçeneklerini ve ödeme koşullarını görebilirsiniz.

Tabiki Alaçatı’da tatilini geçirmek için planlayanlara bazı sebeplerden dolayı düğün fotoğrafı çektirememiş çiftlere (zaman yetmedi,hava muhalefeti,unutuldu) bu fırsatı tekrar yakalama fırsatı var elbette.Dış mekan düğün fotoğraf sanatçısı Cenk Kaya  Alaçatı’da düğün fotoğrafçısı olarak hizmetinizde olacaktır.Yaklaşık 16 yıllık fotoğrafçılıktaki tecrübelerini sizlerin fotoğraflarınızı çekerek unutulmaz anlara ait belgeleriniz olmasını sağlayacaktır.UNUTMAYINIZ ÖNCEDEN RANDEVU ALMALISINIZ  Fotoğraf çekimleri tam gün sürdüğünden her güne bir adet dış mekan düğün fotoğrafı çekilmektedir.

İzmir Karşıyaka Mavişehir Gondol Park  : Dış mekan çekim düğün fotoğrafları için uygundur.Karşıyaka Mavişehir’de bulunan Gondol Parkı’da dış mekan çekimlerinin yapılacağı bir alan olarak değerlendirilmektedir.
Pamukkale-Denizli : Dış mekan çekim düğün fotoğrafları için uygundur.Dış Mekan Düğün fotoğraf  çekimleri için çok güzel bir alandır. Düğün Öncesi-Düğün sonrası çekimler için değerlendirilmektedir.Dış Çekim albüm örneklerimizi Ofisimizde görebilirsiniz.

Tarihi Asansör Bölgesi : Asansör bölgesi. dış mekan Düğün Fotoğrafları çekimleri için uygun olarak düşünülen alanlandır Gelin damat fotoğraf çekimi denince İzmir’de akla ilk burası gelir. Tarihi Asansör 1920’den beri çeşitli restorasyon çalışmalarıyla bu güne kadar korunan Asansör, İzmir’in eşsiz manzarasını buradan görebilirsiniz . İzmir’de en çok evlilik tekliflerinin yapıldığı bu tarihi mekanda siz de fotoğraf çektirmek isteyeceksiniz.Gelin damat fotoğraf çekimleri denildiğinde akla gelen yerdir.

Hava gazı fabrikası : Tarihi İzmir  Alsancak  Havagazı Fabrikası :Dış mekan Düğün Fotoğrafı çektiğimiz alanlardan biridir. Fransızlar tarafından 150 yıl önce inşa edilen Alsancak’taki tarihi Havagazı Fabrikası  Fabrikası Restorasyon Projesi kapsamında, 24 bin metrekarelik alanda, 2.850 metrekare inşaat alanına sahip tescilli yapılar dışındaki tüm yapılar yıkıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen restorasyon ve çevre düzenleme çalışmalarının ardından yepyeni bir kültür sanat mekanı haline geldi.  Aslına uygun olarak restore edilen tescilli yapılar kültür mekanı olarak kullanılmaya başlandı.   Alsancak’taki tarihi Havagazı Fabrikası Çevre düzenlemesinin ardından dış çekim düğün fotoğraf çekimleri için uygun bir alandır.

Fuar Kültürpark: İzmir’de dış mekan fotoğrafı çekilebilecek alanlardan biri fuar Kültürpark olabilir.Fuar Kültürpark Büyük kısmı yurtdışından getirilmiş 200’den fazla değerli ağaç ve çeşitli bitki türünün bulunduğu 156 m2’lik yeşil, toplam 421 bin m2 alanıyla Kültüpark; 1850 metrelik tartan pisti, yüzme havuzu, kapalı spor salonu, tenis kortu, nikah salonu ile 13.500 m2’lik alanda kurulu bir lunaparkı barındırıyor. Yıl içinde “Uluslararası İzmir Fuar Alanı”nda ihtisas fuarları düzenlenmektedir. Kültüpark’ta bulunan sosyal aktivite mekanlarından bazıları:Atatürk Açıkhava Tiyatrosu, İsmet İnönü Sanat Merkezi, İzmir Sanat, Fuar Evlendirme Dairesi, Celal Atik Spor Salonu, lunapark, Hayvanat Bahçesi, Paraşüt Kulesi, Gençlik Tiyatrosu, Resim-Heykel Müzesi, Tarih ve Sanat Müzesi bulunmaktadır.

Balçova – Teleferik
Balçova’ya her 10 dakikada arayla sefer yapan belediye otobüsleri ile kolay ulaşabiliyor. Balçova son duraktan piknik alanına, teleferik ile çıkılıyor. Teleferik ile ulaşılan tepede, kafeteryalar restoran ve büfeler bulunuyor. Tadilat nedeniyle hizmete kapalıdır.
İnciraltı Rekreasyon Alanı
İnciraltı Dalyanı’nı çevresiyle birlikte düzenlenen, yaklaşık 2 milyon metrekarelik İnciraltı Kent Ormanı, İzmirlilerin günün her saati kullandıkları, deniz ve yeşilin birleştiği bir ortamda spor, yürüyüş, gezinti ve piknik yapabildiği bir alanıdır.

İnciraltı Kent Ormanı’nda doğal taş, kaya ve tahtalarla oluşturulmuş dinlenme alanları, köprüler, yürüyüş ve bisiklet yolları bulunuyor. Kuşların barındığı ve yumurtladığı orman içindeki sulak alan, tel örgüyle koruma altına alınarak, Yenikale’den başlayan bisiklet ve yürüyüş yolu, sahilden İnciraltı Kent Ormanı’na bağlanarak, kıyı şeridi taş dizgi ile döşenmiş balıkçı barınağı korunmuştur.

Bornova – Bayraklı
Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı
Bornova’daki 245 dönüm arazi üzerinde, Buz Sporları Salonu, amfi tiyatro, yürüyüş ve dinlence alanlarının bulunduğu Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Bornova Kızılay Mahallesi’nde Bornova Pazar Yeri’nin yakınında yer alıyor.

Homeros Vadisi
Yaklaşık 7 kilometre uzunluğundaki vadi boyunca göletler ve su bentleri, ağaçlarla çevrili piknik alanlar, alanda doğayla uyumlu ahşap oturma yer alıyor. Homeros Vadisi, yağışlı havalarda dere yatağındaki suyun akışının doğal taş bentlerle düzenlendiği piknik alanıdır.

Meles Deltası
Kent içerisinde 139 bin metrekare yeşil alanda gezi yolları, su kuşları için su havuzu ve dinlenme alanını içeren Meles Deltası; çevre düzenlemesi ile kentlinin kültür, sanat, dinlenme ve spor aktivitelerini gerçekleştirebildiği bir rekreasyon alanıdır.

Ekrem Akurgal Yaşam Parkı
Cengizhan Mahallesi’ndeki 90 dönümlük alanda, üç çocuk oyunı, kondisyon ve dinlenme alanları, kaykay ve paten pisti, 2 basketbol, suni çim futbol sahası ile tenis kortu ile kafeterya, seyir terasları, piknik alanı, 1239 metrelik yürüyüş, 2103 metrelik koşu yolu, 146 araçlık açık otopark yeralıyor. Parkta ayrıca, 2 bin metrekarelik açık sergi alanı ile bir eğitim tesisi de bulunuyor.

Buca
Buca Gölet
Buca Gölet, 167 Bin m2 alan üzerinde, balık restoran, et – fast foot, amfi tiyatro, piknik alanı, gölet bar, hobi bahçeleri, kafeteryalar, seyir terasları, çocuk oyun setleri, market, hayvan padoku, otopark, piknik alanı, hobi bahçesi ve seyir terasları bulanan dinlenme rekreasyon alanıdır.

Buca Hasanağa Bahçesi
55 bin metrekarelik yeşil alanda, piknik , çocuk oyun alanı, basket sahası, squash alanı, kondisyon sahası, koşu yolu, araçlı otopark yeri ve bulunmaktadır.

Mevlana Mahallesi Rekreasyon Alanı
Mevlana heykeli Buca’nın en yüksek yeri olan Tıngırtepe’de, 20 dönümlük arazide, kaidesiyle birlikte 25 mt yüksekliğinde yer almaktadır. Yamaçlarda semazenler yerleştirilen rekreasyon alanı içinde;