izmir Dış Çekim Mekanları

Tarihi Taş evleri ile ünlü izmir Alaçatı dış çekim için İzmir’in en gözde noktalarından biri. Çeşme sınırları içerisinde yer alan semt, renkli eski evleri ve Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla düğün fotoğrafları için müthiş bir fon oluşturuyor. İster eski evlerin önünde, çiçeklerin arasında poz ver; istersen de Alaçatı’daki yel değirmenlerinin önünde müsade etmiyorlar. Çekimlerinizi bizlerin sezon dışında tesbit ettiğmiz bölgelerde gerçekleştiriyoruz.

İzmir’de Efes, Bergama, Agora ve Teos gibi antik kent ler. Tarihi yapılara düşkün olan çiftlerin tercih ettiği İzmir dış çekim mekanları bunlar. Bu antik kentlerden en popüler olanları Efes ve Bergama. Zaten Efes, Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Yani namı dünyaca biliniyor. Efes’teki antik tiyatroda ve Artemis Tapınağı’nda çok başarılı düğün fotoğrafları çektirebilirsin. Agora da İzmir düğün fotoğrafçıları tarafından sıklıkla tercih edilen yerlerden.

İzmir aslında tüm bölgeleri dış mekan fotoğraf çekimi için müsait uygun olarak değerlendirilebilinir. yada tercih sebebiniz olmalıdır. Tatil şehrinden bahsedip sahillerini anlatmamak olmaz! İzmir’de Karaburun, Ilıca, Akkum gibi çok sayıda popüler plaj var. Bu noktalardaki denizlerin güzelliğini ise anlatarak tarif edemeyebilirim. Ancak sahildeki çekimleri düğün gününün dışında bir tarihte yapmanı öneriyorum. Çünkü plajda gelinliğinin kirlenme ihtimali yüksek, düğününe o şekilde gitmek istemeyebilirsin. Sahiller daha çok Trash The Dress çekimleri için uygun olan İzmir dış çekim yerlerinden. Düğün tarihinden başka bir gün gidip dilediğin gibi denizin içinde, kumsalda, yüzerken fotoğraf çektirebilirsin.

İzmir’de fotoğraf çekilecek yerlerden biri de Buca. Aynı zamanda İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biri ve çok sayıda nostaljik sokağı var. Bu sokaklardaki eski evlerin önünde 70’lerden günümüze gelmiş gibi duran düğün fotoğrafları çekilebilir.

Çok kullandığım bir bölge olan doğal parkta düğün fotoğrafı çekimi yapmak çok keyifli olacak! Burası şöyle bir mekan ki; hem ilginç fotoğraflar çektirmek isteyen çiftler hem de sade doğa fotoğrafları sevenler ziyaret edebilir. Göletlerin ve koruların arasında romantik kareler ortaya çıkmasını sağlarsın.

Şirince Köyü sevimli sokaklarının, kırmızı kiremitli çatıları olan evlerinin etkisi büyük. İzmir’de fotoğraf çekilecek yerler arasında popüler. Daracık sokaklarında nostaljik fotoğraflar çekmek için ideal yerlerden biri.Köyde eski kiliseler de mevcut. Bu yapıları da düğün fotoğrafların için değerlendirebilirsin.

İzmir Kordon Bir tarafında deniz bir tarafında çimenler ve şirin kafeleriyle en popüler sahil şeridi. İzmir dış çekim mekanlarını gezerken buraya da uğramanızı öneriyorum. Çünkü sana ve müstakbel eşine müthiş bir deniz manzarası sunacağı kesin. Ayrıca gün batımına denk gelindiğinde de ortaya çok başarılı kareler çıkıyor.

Karşıyaka’ Bostanlı, İzmir içi dış çekim mekanlarından biri. geniş bir sahili var. Özellikle yaz dönemlerinde İzmirlilerin vakit geçirmeyi en çok sevdiği yerlerden biri haline gelmiş. Burada deniz kenarında birçok fotoğraf çektirebilirsin. Ama benim en sevdiğim noktalarından biri kesinlikle gün batımı terası! İzmir’in en güzel gün batımı manzaralarından birine tanık olabileceğin bu yerde ters ışığı kullanarak çok başarılı fotoğraflar ortaya çıkabiliyor.

Sığacık Nostaljik sokaklarda düğün fotoğrafların olsun ister misin? Eğer bu fikir hoşuna gittiyse İzmir düğün fotoğraf mekanlarından Kaleiçi’ni çok seveceksin. Sığacık’ın Kaleiçi sokaklarındaki turuncu kiremitli evler, rengarenk çiçeklerle donatılmış pencereler ve Arnavut kaldırımlar fotoğraflara müthiş bir fon oluşturuyor. Buraya kadar gelmişken Sığacık Kalesi’nin önünde ve Teos Antik Kenti’nde de fotoğraf çektirmeyi ihmal etmemelisin.

Asansör İzmir fotoğraf çekim mekanlarından Tarihi Asansör, Konak’ta yer alıyor. Asansör, birbirinden 58 metrelik yükselti farkına sahip olan iki mahalle arasındaki mesafeyi kısaltmak için yapılmış. Eskiden kullanım amacı böyleyken şimdi seyir terası görevi görüyor.