Düğün Fotoğrafları Tuba Fatih

İstanbul Düğün Fotoğrafçısı

istanbul Düğün Fotoğrafçısı İstanbul nüfus yoğunluğu açısından Türkiye’nin nerdeyse bazı Avrupa ülkelerinden büyük bu eşsiz şehirde okadar çok fotoğraf çekilecek tarihi ve doğa güzellikleri bakımından zengin mekanlar mevcuttur.

istanbulda düğün fotoğrafı çektirecek şanslı çiftler Sizin için şehrin en güzel kapalı ve dış çekim mekanlarını araştırdım. ‘Düğün fotoğrafı çekimi için en uygun mekanlar nerelerdir?’, ‘Mekan, çekim için ne gibi fırsatlar sunuyor?’, ‘Mekan için ayrıca ücret ödemek gerekiyor mu gibi?’ gibi soruların yanıtları . Çiftler için karar vermesi zor olan seçeneklerden birisi de dış mekan düğün fotoğraflarının nerede çekileceğidir.

Fotoğraf çekimlerinin İstanbul da yapılacak olması büyük bir avantajdır. İstanbul içerisinde her tarzda mekan bulabilirsiniz. İsterseniz boğazda isterseniz de tarih kokan sokaklarda düğün fotoğraf çekimleri gerçekleştirilebilir. İstanbul dış mekan çekim mekanları nerelerdir ?. İstanbul’da fotoğraf çeken arkadaşlarım aslında buraları çok iyi biliyorlardır.

Bende en büyük hayallerimden birisi istanbulda fotoğraf çekmek bence okadar alan varki bu iş için Gel gelelim takvim ayarlaması yapmak.Aynı gün fotoğraf çekip dönmek gerekiyor.Bir sonraki gün Muğla Akyaka biraz yetişmek zor. Niçin olmasın Belki birkaç günlük bir boşluk yakalayıp olabilir.Bu fırsatı Fransa Paris için yakalamıştım. Bursa’da ve İstanbul’da bu şansı bir gün yakalayacağım.
İstanbul’un en yeşil bölgelerinden birisi olan Atatürk Arboretumu, Sarıyer’de yer alıyor ve Belgrad Ormanı’nın güney tarafında bulunuyor.Atatürk Arboretumu, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’ne ilişkindir. tam olarak 267 hektarlık 1 bölümü kapsamaktadır. Fakar orman gibi heryer yeşillik ve ağaçlıktır. Fotoğraf çekimleri için çok fazla objeler veya alternatif mekanlar yoktur.
Atatürk Arboretumu-Sarıyer Arboretumlar bilimsel araştırma ve gözlem amacıyla orijini ve yaşları belli, her biri doğru ve dikkatli bir şekilde bir araya getirilmiş olan çoğunluğu ağaç ve diğer odunsu bitki taksonlarının uygun seçilmiş alanlarda yetiştirilip sergilendiği tabiat parçalarıdır. Başka bir açıdan bakıldığında arboretumlar eğitim ve bilimsel yanları ağır basan bilgi, emek ve sabırla meydana getirilmiş birer canlı bitki müzeleridir.
istanbul Düğün Fotoğrafçısı Yeryüzünde kuruluşları yüzyılların ötesine dayanan arboretumların fonksiyonları çok çeşitlilik gösterir. Bunlar; ilk ve orta öğretimden üniversite düzeyine kadar tüm öğrencilere ve çevre halkına otsu ve odunsu bitkiler hakkında bilgi vermek, onları yetişme alanlarında tanıtmak, çevre koruma bilincinin gelişmesine katkıda bulunmaktır. Bunun yanında, dünyanın dört bir tarafındaki eksotik ve endemik bitkileri iklimin müsaade ettiği oranda bir araya toplayarak uzun ve pahalı seyahatlere gerek kalmadan insanlara tanıtmak ve bunların içinden süsleme değeri olanları seçme imkanı sağlamak, nesli kaybolma tehlikesi altında bulunanları koruma altına almak, yabancı orijinli türlerin ülkemize uygunluğu konusunda çalışmalar yapmak da Atatürk Arboretumu’nun görevleri arasındadır.
Atatürk Arboretumu’nun ilk amacı basta İ.Ü. Orman Fakültesi öğretim üyeleri ile öğrencileri olmak üzere Orman Bakanlığı bünyesindeki ilgili kuruluşlar ile orman mühendisleri, peyzaj mimarlarının, diğer fakülteler ile araştırma kurumlarının, yerli ve yabancı bilim adamlarının, doğa severlerin yapacakları incelemelere, bilimsel araştırmalara her yönü ile açık bir canlı laboratuar olarak hizmet vermektir.
Atatürk Arboretumu, Sarıyer ilçesinde bulunan floristik zenginliğiyle birçok yerli ve yabancı botanikçinin ilgisini çekmiş bulunan ünlü Belgrad Ormanı’nın güneydoğusunda 296 hektarlık bir orman parçası üzerinde istanbul düğünkurulmuştur. Sınırları içinde Osmanlı İmparatorluğu döneminde yapılan Kirazlıbent ile 1916 yılında Neşet Hoca tarafından kurulan Türkiye’nin ilk fidanlığını barındıran Atatürk Arboretumu yeryüzündeki diğer arboretum ve botanik bahçeleriyle tohum ve fidan temini konusunda işbirliği içerisindedir.