Düğün Fotoğrafçısı Manisa

Düğün Fotoğrafları Ezgi Engin

Düğün Fotoğrafçısı Manisa , Niçin Manisa’da fotoğraf çekmeyelim elbette tüm fotoğrafçıların başarmak istediği bir konu kendi aralarında fotoğrafçılar bu durum hakkında konuşurlar . Burada önlerine çıkan engel zaman planlamasıdır. Elbette beni Manisa’dan yada ilçelerinden arayıp gün almak istiyorlar elbette benim tüm günüm dolu değil ama Dış mekan fotoğrafları çektirmek isteyen arkadaşların fotoğraf çektirmek istedikleri tarih bende dolu . Tabi ki bazı tarihler hakkında önceki tarih verdiğimiz müşteriye talep iletiyoruz ancak benim çoğu müşterim şehir dışından geldiği için tarih üzerinde oynama şansım neredeyse hiç olmuyor.

Ben genelde bir güne bir iş fotoğraf çekimi yapıyorum O günümü tamamen sizlere ayırıyorum . Bu genelde özlemden öte geçemiyor. Manisa çok yakın olmasına rağmen. Bizler için kış sezonunda fotoğraf çekimlerinin daha yoğun olmadığı aylar olarak değerlendirdiğimiz gün olan Ocak,Şubat,Mart,Nisan aylarında bir sonraki yıl dış mekan fotoğraf çekimleri için yer belirlemesinin yapılmasıdır. İşin diğer tarafı Düğün fotoğrafçılığı bir yaşam biçimidir. Bazı fotoğraf çekimlerine baktığımızda yada incelediğinizde fotoğraf ile fotoğrafçının ikisininde farklı şeyler düşündüğünü fark edeceksiniz. Bunu çoğu fotoğrafçı bilir. Bunu anlar fotoğrafa bakınca , işte bu anı yakalama o anı yaşama deriz. Fotoğrafçı öyle anlar yakalar ki tabi ki burada bir şey söyleme yanlış olur.

İşte bu sebepten bir güne bir iş mantığı. Fotoğraf makinası fotoğraf çekmiyor. Fotoğrafçı fotoğraf çekiyor. hgcsoft photography

İkinci konu ise fotoğraf çekerken aynı anda video talebi . Fotoğrafçı kadar video çekecek video ekibi de önemli. Bazı ilan reklamlarında fotoğraf+video şu para diye bir sürü reklam gördük. Görmeğede devam edeceğiz. Bu yanına video çekecek bir eleman ile işi bitirmek sizin taleplerinizi yerine getirmek anlamındadır. Oysa video işi çok önemlidir. video çeken ekip izmir’de elle sayılacak kadardır. Diyorsa video çekiyorum hemde fotoğraf çekiyorum üstelik uçak ile çekeriz. Bu tip çekimler müşteri istedi biz de çektik anlamındadır. Tüm teçhizat bizde elbette var. Ben diyorum ki Dış Mekan Fotoğrafı çekimi yapılırken Ayrı Profesyonel ekip videonuzu çekmeli. İşte sizin talebiniz video+fotoğraf çekimi olduğunda Eğer Profesyonel bir iş çıksın istiyorsanız. Önceden fotoğraf çekim tarihi alarak İki Profesyonel Çalışma yapan ekibi bir arada tutmak olmalıdır. Bu da önceden randevu alarak mümkün oluyor

Düğün Fotoğrafçısı Manisa Dış Çekim Fotoğraflarım İçin Nasıl Bir Mekan Tercih etmeliyiz ? Yaz aylarının başlamasıyla beraber açılan düğün sezonunda özellikle hafta sonu ailenizle beraber adım attığınız her yerde artık gelin damat görmeniz mümkün hale gelmektedir. Özellikle Çeşme Alaçatı’da her yer fotoğraf çekim ile kalabalık iç içe geliyor. Bu durum fotoğraf çekim işini nerdeyse imkansız hale getirmiştir. Biz bu tür çekim bölgelerindeki çekimlerimiz genelde hafta içi tarihlere ayarlamaya çalışıyoruz. Hafta içi genelde kalabalık hafta sonları kadar olmuyor. Tercihlerimizi hafta içi kullanıyoruz.

Ezgi & Engin Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafçısı Cen Kaya tarafından çekildi