dış mekan çekimleri ankara

Sıkca Sorulan Sorular

izmir Dış Mekan Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları : Dış Mekan Düğün Fotoğraf çekim fiyatları düğün albüm içerikleri dış mekan fotoğraf çekim süresi ve dış mekan fotoğraf çekiminin yapılacağı şehir bölge ve mesafeemine_ramazan (13)ye göre dış mekan fotoğraf çekim fiyatı belirlenir. Kısacası yapılan işle doğru orantılıdır. Bu işin (Dış Mekan Fotoğraf çekimi) bu sebeplerden dolayı sabit bir fiyatı yoktur. Çünki her fotoğrafçının kullandığı ekipmanlar , kullandığı fotoğraf baskı albüm malzemeleri ölçüleri ve kaliteleri farklıdır. Fiyat karşılaştırılması yapılırken tüm bu faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.
Dış Mekan fotoğraf çekimi sanat ve tecrübe ile birleştirilirse ortaya güzel şeyler çıkar. İnceleyip araştırmak gerekir. En uygun düğün fotoğrafçısı fiyatı olup olmadığı yapılan iş sonunda ortaya çıkar diye düşünüyorum. Baştan ucuz fotoğrafçı buldum bence yanlıştır. Bu Çiftlerin düğün hazırlığı ve düğün planlamalarının yoğun olduğu bir dönem esnasında yada son anda yapılan bir çözümse olumsuz süprizlerle karşılaşmaya neden olacaktır. Önceden Rezervasyon ve Takvim ayarlaması yapmak gerekir.

Bu işte Kaçıncı yılınız :Düğün Fotoğraf sanatçısı Cenk Kaya  bu meslekte 17 yıldır profesyonel fotoğrafçılık yapmaktayım. Çeşitli fotoğrafçılık firmalarında Fotoğraf Sanatçısı/Yönetici olarak görev yapmtım.
Dış Mekan Çekim sayınız : Stüdyolarda gelin damat çekimi milyon olmuştur .Dış mekan çekimi  yaklaşık 723 adet  Gelin Damat ‘ın fotoğraf çekimi yaptım .
Fotoğraf Çekimine Kaç kişi Geliyorsunuz: Yapılacak çekim türü ve çekim paketine göre değişiklik gösteriyor. (1 Fotoğrafçı 1 asistan yada 2 fotoğrafçı 1 asistan ) Tabiki video çekimide yapılacaksa tahmini 5 kişi oluyoruz. Çekim süresi boyunca tüm fotoğraflarınızı kendim çekiyorum .
Fotoğraf Çekimleri Nekadar Sürer: Düğün günü veya düğünden farklı bir günde yapılan çekimlerin süresi değişkenlik gösterebilmektedir.( 3-6 saat arası ) .Güneşin durumu yani fotoğraf çekimlerine uygun zaman saat öğleden sonra bir zaman olacağından saat 14:00 – 15:00 civarında başlıyoruz.Günlerin uzaması sebebiyle özellikle yaz sezonunda gün batımı fotoğraf karelerini alıncaya kadar devam ediyoruz.Böylece çekimler saat 19:30 ‘a kadar devam ediyor.Özellikle Çeşme Alaçatı çekimlerini bu şekilde gerçekleştiriyorum.Havanın kararma anına kadar fotoğraf çekiyorum.Gün batımı fotoğraflarının çekimi sonunda çekimleri sonlandırıyorum.
Ekipmanlarınız : Nikon Set (set yedeğim mevcuttur)Ben NIKON SET’i tercih ediyorum.
dış mekan fotoğraf çekimiNiçin Dış Mekan Fotoğraf çekimi :  Profesyonel bir  fotoğrafçı olabilirsiniz  kapalı  alanlarda  yapabilecekleriniz  son derece sınırlıdır. Sizleri düğün fotoğraf çekimleri  için  kapalı ortamdan çıkarıp  deniz , kumsal ve tarihi mekanlar da özgürce hareket edebileceğiniz alanlarda düğün fotoğraflarınızı çekiyorum. Bu fotoğraf  çekimlerinizi gerçekleştirirken kendinizi model gibi hissedeceksiniz. Dış mekan düğün çekimlerini sizin bulunduğunuz yere uyarlama yaparak gerçekleştiriyorum.Dış mekanlarda çetiğimiz düğün fotoğraflarınız üzerinde yaptığım özel çalışmalar ile  size özel tasarlanmış albüm haline getiriyorum .
Yurtdışı Dış Mekan Düğün Fotoğraf çekimi Yapıyormusun : Evet .Çekim Planlamasının sezon öncesi yapılması gerekiyor.Yaz ayları aynı gün gidip dönmek gerekir çünki ertesi günü Türkiye’de fotoğraf çekimim oluyor.Dış mekan fotoğraf çekimini bizzat kendim yapıyorum.
İstanbul’da düğün fotoğrafı çekiyormusun : Tabiki fotoğraf çekimi yapılabilinir mümkün. İstanbul’dan 2015 sezonu gelen müşterilerimin dış mekan fotoğraflarını Çeşme-Alaçatı’da ya düğün sonrası yada balayı öncesi olarak çekimleri gerçekleştirdim. Dış mekan düğün fotoğrafı çekimi yaptırmak isteyenler genelde benimle kordineli olarak Çeşme Alaçatı’da kısa süreli bir tatil planlıyorlar ve dış mekan fotoğraf çekimlerinizi bu şekilde gerçekleştiriyorum.
Dış Mekan Çekimlerini Nerelerde Gerçekleştiriyorsunuz ?
Blog’da detaylı açıklama yaptım.
Dış Mekan düğün çekimleri   Kuaför, Nikah ve düğün günü çekilecek olması sebebiyle   daha çok İzmir ve çevresini tercih ediyorum.İnciraltı-Asansör-Karşıyaka Gondol Park-Alsancak Garı gibi alanlarda çekiyorum.Zamanın  sorun olmadığı dış mekan düğün çekimlerinde   Çeşme Alaçatı-Denizli Pamukkale daha çok tercih yerlerimdir.
Düğünümden ne kadar süre önce sizinle görüşmem gerekiyor?
Bir günde  1 adet  Dış Mekan düğün çekimi gerçekleştiriyorum. Düğünler  yaz aylarında  olduğundan   özellikle hafta sonları daha çok tercih edilmesi sebebiyle  ne kadar erken bize ulaşırsanız sizlere yardımcı olma şansımız o kadar fazla olacaktır.  Bir süre derseniz  3 ay gibi bir zaman  çok daha rahat o güne ait rezervasyon-takvim ayarlaması  daha kolay olacaktır.
Çekimlerde kullanılan aksesuarları sizmi getiriyorsunuz?
Herkese aynı aksesuarı kullanıp aynı fotoğrafları tekrar etmek istemediğim için  aksesuarlar kişiye  göre   farklılıklar olması sebebiyle  bu tip görsel detayları bulundurmuyorum. Ofisimde yapacağımız ön görüşmede planlayıp detayları belirliyoruz. Size özel ürünler bulmak ve bunları kullanarak değişik çekim konseptleri   tabiiki mümkün.Genel kullanılan aksesuarlar mevcuttur.Değişik renklerde  şemsiyeler,Gözlükler yada evlilik üzerine yazılar gibi.
düğün fotoğrafçısıKaç adet ve nasıl fotoğraf teslim ediyorsunuz ?
Tercih edilen fotoğraf paketine göre fotoğraf sayısı değişiyor. Öncelikle hangi paket olursa olsun çekilen fotoğrafların tümü DVD’ye kaydedilerek orjinal formatında teslim ediyorum.  Tercih edilen paketin içeriğinde düzenlenecek (retouch / photo edit) fotoğraf sayısı kadar fotoğraf işleniyor. (Düzenleme : Işık, Renk, Contrast, Doku taşıma ve temizleme ve birçok teknik gözden geçirme).Paketler
Çöp Zaman Çekimi Nedir :Herhangi bir sebeple dış mekan düğün  fotoğraf çekimi yaptırmadınız.  (zaman yetmedi-bir aksilik oldu-hava yağmurluydu gibi..) Düğünden sonraki bir günde (Genelde hafta içi) makyaj ve saç hazırlıkları olmaksızın, gelinlik ve damatlıklarınızı giyerek; birlikte hazırlayacağımız bir konsept ile gelinlik ve damatlıklarınızı kirletebileceginiz özel bir çekim yapabiliriz.
Genelde Çeşme Alaçatı için önerdiğim bir çekimdir.Önerim hafta içi çekim yapmadan yanadır.Hafta sonları (cumartesi-pazar günleri ) tatil bölgesi olması sebebiyle aşırı derecede kalabalıktır.Hafta içi hafta sonlarına göre yoğunluk daha azdır.Düğün dışmekan çekimleri için genelde Alaçatı tarihi  sokaklarını ve güneş batımı çekimlerini için sahil bölgesini kullandığımız için hafta içi daha sakin olmaktadır.
Ödeme Şartlarınız ?
Anlaşma sağladığımız Ödeme planımız  seçilen pakete göre belirlenen fiyatın 3/1 kısmını kapora şeklinde alıyorum. Geri kalan ödememizi çekim günü peşin alıyorum. Ödemelerde kredi kartı kullanmıyorum.

Cenk Kaya Photography. … Yetkili Kişi; Cenk Kaya. Telefon : 0 536 921 01 00 Cenk Kaya Photography ile çalışmak isteyen çiftler için

İzmir düğün fotoğrafçısı facebook hesabımdan takip ediniz

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply