1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #8006
  admar2010
  Anahtar yönetici

  Düğün Fotoğraf Çekimi  her anı fotoğraf karelerine aktarılması istenilen bir çekim. Tüm çiftler tüm anların fotoğraf kareleri aktarılması isterler. Tabiki  extra  bir masraf demek. Çünki üst sınırı yoktur. İlk tanışma anın save the date ‘ten başlayarak. nişan çekimleri dış mekan çekimleri düğün hikayesi klip çekimi gibi ucu açık olan bir  fotoğraf çekimi. Tüm bu tip çekimlerin tamamı bu kategoride değerlendirilmektedir. Genelde düğün öncesi olan fotoğraf çekimleri , düğün günü fotoğraf çekimi ve düğün sonrası fotoğraf çekimi olarak değerlendirmek gerekir .

  Save The Date : Düğün öncesi fotoğraf çekimi kategorisindeki bir fotoğraf çekimidir. Çiftlerin düğün günlerini duyurmak için sosyal medya organlarının kullanarak save the date fotoğraf ve videoları ile hatta unutulmaz anların internet sosyal medya organlarında yayınlamaları için profesyonel bir fotoğrafçı ve camera ile kayıt altına aldıkları fotoğraf ve video lardır. Bunun üst sınırı olmadığı için çiftler bu işleri yapan profesyonel bir fotoğrafçıya baş vurup bu hizmetin sağlanmasını ister. Bu aşamada profesyonel fotoğrafçı bu işi yüzlere çift için daha önceden bu tip çalışmalar yaptığından Yeni evlenecek çiftlere bir konsept hazırlar. Çiftlerin de düşüncelerini alarak bu çekimleri gerçekleştirir. Çiftlere istenilen hizmeti sağlamış olur.

  Nişan Çekimleri : Düğün öncesi bir fotoğraf çekimidir. Nişan çekimleri daha çok nişan günü olan bir fotoğraf çekimidir. Genelde dış mekan düğün çekiminin aynısıdır. Sadece o ğün için damat ve gelinin. üzerindeki kıyafetler hariç her şey aynıdır. Çünki Profesyonel düğün fotoğrafçısı aynı zamanı harcıyor albüm içerikleri aynı. Cenk Kaya  bütik çalışan bir fotoğrafçı olduğu için bir güne bir iş yapmaktadır. O günü tamamen size ayırmaktadır.

  Düğün Hikayesi : Düğün hikayesi fotoğraf çekimi için çiftler genelde düğün sonrası yapılabilen bir çekim değerlendirilebilinir.  Düğün hikayesi fotoğraf çekimi ismindende anlaşılacağı gibi düğün gününün tam anlamıyla hikaye edilir. Tam gün kapsayacak bir çekim yapılacaksa günün sabah saatlerinde başlanır. Kuaförde çekimler ile başlanır. Kuaförde fotoğraf çekim işlemleri bittikten sonra daha önce birlikte kararlaştırılan yerde dış çekim işlemlerine geçilir. Dış çekim işlemi sonu gelin alma işlemleri fotoğraflanır. Bu işlemler ilk dans ın fotoğraflanmasından sonra sona erecektir. Düğün salonunda diğer fotoğraf çekim işlemleri düğün salonunun fotoğrafçıları tarafından gerçekleştirilir.

   

   

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.