Yağmur & Canberk Düğün Fotoğrafları

Aydın Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı Cenk Kaya Düğün fotoğraf çekimlerini Aydın ve çevresinde yapmaktadır. Düğün Fotoğrafçısı Aydın arandığında talepleri yerine mümkün olduğu kadar gerçekleştirmektedir. Ancak Randevu yazma sistemi olduğundan talep edilen gün daha önceden yazılmış olabiliyor. Düğün Fotoğrafçısı Cenk Kaya Bir güne bir iş aldığından ve tüm çekimleri kendisi gerçekleştirdiğinden. Randevu yazamamaktadır. INSTA

Aydın Düğün Fotoğrafçısı Her bölgede olduğu gibi Aydın’da bir çok dış mekan fotoğrafı çekmek için çok güzel alanlar mevcuttur. Her yer her alan eşsiz olsada fotoğrafçınızın önemi çok önemlidir. Fotoğrafçılık bir meslektir. Biz bu bölgede iddalıyız. Dış mekan fotoğraf çekimlerimizden sizlerde yararlanabilirsiniz. Günümüzde çiftler açık alanlarda çekilen fotoğrafları daha çok tercih ediyor. Sizlerde özel alanlarınızda çekim yapmamızı isteyebilirsiniz. Bölgeyi bizler iyi tanıdığımız sürekli gezdiğimiz için eğer birlikte gittiğiniz özel bir yer yoksa biz sizlere uygun yerler öneriyoruz. Bunlar arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Aydın çevresinde düğün yapıyorsanız dış mekan olarak birçok seçenekten faydalanabilirsiniz.

Yaz döneminde Aydın ‘da düğün yapıyorsanız ve tarihi yerleri seviyorsanız Nysa Antik Kenti, Alabanda Antik Kenti, Magnesia Antik Kenti, Milet Tiyatrosu, Alinda Antik Kenti, Karacasu Etnografya Müzesi, Yörük Ali Efe Müzesi seçenekleri arasından seçimler yapabilirsiniz. Aydın Düğün Fotoğrafçısı

Dış mekan çekimleri Geyre, Arpaz, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Körteke Kalesi, Andız Kulesi, Çine Vadisi gibi bölgelerimizi tercih edebilirsiniz. Aydın Düğün Fotoğrafçısı
Nysa Antik Kenti Antik Karia bölgesinin önemli bir kenti olan Nysa, Aydın – Denizli karayolu üzerinde Aydın’ın 30 km. doğusunda Sultanhisar İlçesi’nin 3 km. kuzeybatısında yer almaktadır. Nysa‘nın kuruluşu hakkındaki bilgileri Augustus devrinin ünlü gezgin ve coğrafyacısı Amasyalı Strabon (M.Ö.63 –M.S.21) ile tarihçi Stephanos’un anlattıklarından öğreniyoruz. Eskiden Karia olarak adlandırılan bölge Helenistik devirde, M.Ö. 3. yüzyılın ilk yarısında Seleukos’un oğlu I. Anthiochos Soter tarafından kurulmuştur.

İki şehir olarak kurulan kenti bir köprü birbirine bağlamaktadır. Burada tiyatro, Gymnasion, agora, tünel vb. yapılar mevcuttur. Roma döneminde binalara ilaveler yapılmıştır. Kent, özellikle Roma İmparatorluk egemenliği altındayken kültürel alanda önemli bir noktaya ulaşmıştır. Çok dik bir boğazın iki yanında kurulmuş binalar, sokaklar ve meydanlar tonozlu alt yapılarla desteklenmiştir. Nysa eski çağlarda özellikle eğitim alanında ünlü bir kentti ve Strabon bu kentte eğitim görmüştü. Antik kentteki Gymnasion ve kütüphane kalıntısı Nysa’daki bu eğitim yapılarını oluşturmaktadır.

Bugün Nysa’yı çevreleyen Helenistik şehir suruna ait herhangi bir kalıntıya rastlanmamaktadır. Ancak yer yer Bizans döneminden kalma sur izleri görülmektedir. Tiyatro kent merkezinde, doğu yamaçta olup iyi korunmuş durumdadır. Caveasının biçimi yarım daireyi biraz aşmaktadır. Nysa’nın en iyi korunmuş yapısı Bouleuterion’dur. Bu yapıyı Strabon Gerontikon (yaşlılar meclisi) olarak tanımlanmıştır. Dikdörtgen planlı yapının iç kısmında yarım daire şeklinde cavea (theatron) yer almaktadır.

Nysa, antik dönemde, hızlı akan ve derin bir boğaz oluşturan bir nehirle ikiye bölünmüştür. Bu derin boğazın üzerinde bulunan üç köprü kentin iki yakasını birleştirmektedir. Şehri ikiye bölen dere yatağının batısında gymnasium ve stadium, kuzeyde Bizans yapı kalıntısı ve kütüphane, kütüphanenin kuzeydoğusunda ise 10.000 kişilik tiyatro bulunmaktadır. Kütüphane, iki katlı olup Ephesos’taki Celsus Kütüphanesi’nden sonra Anadolu’nun en iyi korunmuş antikçağ kütüphanesidir. Dere yatağının doğusunda ise agora, meclis binası ve roma hamamları yer almaktadır. Şehrin nekrapolü batıda antik kentin kutsal alanı olan Akharaka yolu üzerinde bulunmaktadır.

Bouleuterion’un doğusunda agora yer almaktadır. Burası 89×105 metrelik boyutları olan dört yanı kolonlarla çevrili salonlardan oluşan Pazaryeridir. Kentte başta büyük bir yapı kalıntısı da gençlerin düşünsel ve bedensel olarak eğitim gördükleri spor yapısı olan Gymnasiumdur. Yapı yaklaşık 165×70 metre ölçülerinde olup Strabon zamanında daha küçük boyutlarda olmalıydı. Nysa ‘da antik kentin nekropolü yaklaşık 2 km. batıdaki Akharaka (Salâvatlı) kutsal yolu üzerindedir.

Nysa’da kentin üzerinde yer aldığı kayalık platoyu kuzeyden güneye doğru bölen dere yataklarından en genişinin üzerinde Strabon’un Amphitheater olarak tanımladığı ve bugün sel suları nedeniyle tahrip olmuş Stadium yer almaktadır. Yaklaşık 192×44 metre ebadında olup, batıdaki oturma sıraları doğal arazi üzerine yerleştirilmiştir.