izmir düğün fotoğrafçısı

Dış Mekan Düğün Fotoğrafçısı  Fiyatları : Dış Mekan Düğün Fotoğraf çekim fiyatları düğün albüm , içerikleri , dış mekan fotoğraf çekim süresi ve dış mekan fotoğraf çekiminin yapılacağı şehir bölge ve mesafeDış Mekan Düğünye göre dış mekan fotoğraf çekim fiyatı belirlenir. Piyasada üç ve dört çeşit standart  7-8 çeşit stanrat altı albüm çeşitleri mevcuttur.  Benim albümleri normal piyasada standart olarak kabul edilen albümlerden daha büyüktür.  İpek kağıt baskıdır.

Fiyat belirlemesi Dış mekan çekimi , tam gün düğün hikayesi çekimi  ,Dışmekan + video çekimi dron kullanımı gibi içerikler değişdikce fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Tam Fiyat belirlemesi çekim içeriği belirlendikten sonra ortaya çıkacaktır..

Yapılan hizmet ve içerikle doğru orantılıdır. Dış Mekan Fotoğraf çekimi bu sebeplerden dolayı sabit bir fiyatı yoktur. Her  fotoğrafçının kullandığı ekipmanlar , kullandığı fotoğraf baskı albüm malzemeleri ölçüleri ve kaliteleri farklıdır. Fiyat karşılaştırılması yapılırken tüm bu faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.
Dış Mekan fotoğraf çekimi sanat ve tecrübe ile birleştirilirse ortaya güzel şeyler çıkar. En uygun düğün fotoğrafçısı fiyatı olup olmadığı yapılan iş sonunda ortaya çıkar diye düşünüyorum. Baştan ucuz fotoğrafçı buldum bence yanlıştır. Bu Çiftlerin düğün hazırlığı ve düğün planlamalarının yoğun olduğu bir dönem esnasında yada son anda yapılan bir çözümse olumsuz süprizlerle karşılaşmaya neden olacaktır. Önceden Rezervasyon ve Takvim ayarlaması yapmak gerekir.

Bu işte Kaçıncı yılınız :Düğün Fotoğraf sanatçısı Cenk Kaya  bu meslekte  20 yıldır profesyonel fotoğrafçılık yapmaktayım. Çeşitli fotoğrafçılık firmalarında Fotoğrafçı ve Yönetici olarak görev yaptım.
Dış Mekan Çekim sayınız : Stüdyolarda gelin damat çekimi yüzlerce olmuştur . Dış mekan çekimi  yaklaşık 529 adet  Gelin Damat ‘ın fotoğraf çekimi yaptım .
Fotoğraf Çekimine Kaç kişi Geliyorsunuz: Yapılacak çekim türü ve çekim paketine göre değişiklik gösteriyor. (1 Fotoğrafçı 1 asistan yada 2 fotoğrafçı 1 asistan ) Tabiki video çekimide yapılacaksa tahmini 4 kişi oluyoruz. Çekim süresi boyunca tüm fotoğraflarınızı kendim çekiyorum .
Fotoğraf Çekimleri Nekadar Sürer: Düğün günü veya düğünden farklı bir günde yapılan çekimlerin süresi değişkenlik gösterebilmektedir.( 3-6 saat arası ) .Güneşin durumu yani fotoğraf çekimlerine uygun zaman saat öğleden sonra bir zaman olacağından saat 15:00 – 16:00 civarında başlıyoruz.Günlerin uzaması sebebiyle özellikle yaz sezonunda gün batımı fotoğraf karelerini alıncaya kadar devam ediyoruz.Böylece çekimler saat 20:30 ‘a kadar devam ediyor.Özellikle Çeşme Alaçatı çekimlerini bu şekilde gerçekleştiriyorum.Havanın kararma anına kadar fotoğraf çekiyorum.Gün batımı fotoğraflarının çekimi sonunda çekimleri sonlandırıyorum. Özellikle dizayn 3 boyutlu fotoğraflama işlemleri yapanlara sorarsanız fotoğrafın çekilme saati vardır gölge  çok önemlidir. Çekim esnasında gölgenin ve ışığın önemi büyüktür. Üç boyutlu çizim işleminde fotoğrafçılar gölge ışığı render yapma esnasında kendileri girerler hatta bölgede önemlidir. Çünki, çizdiğiniz üç boyutlu resim render esnasında doğru girmez ise fotoğraf siyah yada gölgeli çıkar. Oysa Studio çekimlerinde ışık açısı studio renk tonları ile oynayarak ayarlama yaparak yapılmaktadır. Fakat dış mekan herşeyi ile doğal bir sutudyo olduğu için fotoğraf sanatçısının beynindeki zamana mekan ışık ve ışık açısı ile doğru bir fotoğraf elde edilir. Yoksa cep telefonu ideal bir fotoğraf makinasıdır. isterseniz çekilebilinir . Ama ışık açı kadraj fotoğraf sanatçısının işidir. O nun gözüyle fotoğraf çekildiğinde fark edilir hale unutulmaz resimler oluşur. Tabiki şans ile cep telefonundan da bu kareyi bir kez yakalayanlarda vardır.bu da olur. Bizler ünlü fotoğraf sanatçılarınının resimlerini incelerken nerede çekti. mekan araştırması hangi makinayı kullandı makina kadraj ve option bilgileri ışık açısı ve tonlanmasını anlamak için çaba harcarız. Çoğu ünlü fotoğrafçılara nerdeyse hepsi bu bilgileri saklar ama bazı ustalarda bu bilgileri ücret karşılığı satar. Aslında fonlama sistemi ayrı bir meslektir. Ücret karşılığı ile öğrenilir. Tabi her ustanın bir fonlama sitemi vardır.  Biz izmirde birkaç bu işi yapan arkadaşlar ile zaman zaman işlerin az olduğu kış aylarında birlikte doğayı dolaşarak her yıl test çalışmaları yapıyoruz. Her çekimden gelen bir birine resimler göndererek çevre hakkında bilgi veriyor. Cenk Kaya bu konua da kendsini geliştirmiş ve çevreyi iyi tanıyan birisidir. Bizimle çalıştığınızda farkı anlayacaksınız.
Ekipmanlarınız : Nikon Set (set yedeğim mevcuttur)Ben NIKON SET’i tercih ediyorum. İki adet Tam set mevcuttur.  Özelliklerini farkındalık saklı olduğu için açıklanmamıştır.  Sanırım izmir’de bu konuda iddalı birisi oldugumu söyleye bilirim .
dış mekan fotoğraf çekimiNiçin Dış Mekan Fotoğraf çekimi :  Profesyonel bir  fotoğrafçı olabilirsiniz  kapalı  alanlarda  yapabilecekleriniz  son derece sınırlıdır. Sizleri düğün fotoğraf çekimleri  için  kapalı ortamdan çıkarıp  deniz , kumsal ve tarihi mekanlar da özgürce hareket edebileceğiniz alanlarda düğün fotoğraflarınızı çekiyorum. Bu fotoğraf  çekimlerinizi gerçekleştirirken kendinizi model gibi hissedeceksiniz. Dış mekan düğün çekimlerini sizin bulunduğunuz yere uyarlama yaparak gerçekleştiriyorum.Dış mekanlarda çektiğimiz düğün fotoğraflarınız üzerinde yaptığım özel çalışmalar ile  size özel tasarlanmış albüm haline getiriyorum .
Yurtdışı Dış Mekan Düğün Fotoğraf çekimi Yapıyormusun : Evet .Çekim Planlamasının sezon öncesi yapılması gerekiyor.Yaz ayları aynı gün gidip dönmek gerekir çünki ertesi günü Türkiye’de fotoğraf çekimim oluyor.Dış mekan fotoğraf çekimini bizzat kendim yapıyorum.
İstanbul’da düğün fotoğrafı çekiyormusun : Tabiki fotoğraf çekimi yapılabilinir mümkün. İstanbul’dan 2015 sezonu gelen müşterilerimin dış mekan fotoğraflarını Çeşme-Alaçatı’da ya düğün sonrası yada balayı öncesi olarak çekimleri gerçekleştirdim. Dış mekan düğün fotoğrafı çekimi yaptırmak isteyenler genelde benimle kordineli olarak Çeşme Alaçatı’da kısa süreli bir tatil planlıyorlar ve dış mekan fotoğraf çekimlerinizi bu şekilde gerçekleştiriyorum. Yaz sezonu İstanbul’da fotoğraf çekmek takvim ayarlaması yüzünden zor olacaktır. Yaz sezonu sayılı gün olduğu için aynı gün çekip ertesi günü izmir de fotoğraf çekimi olması yüksek ihtimal  tüm fotoğraf çekimlerini kendim gerçekleştirdiğim için biraz zor olur. İkinci bir ekip olsa ozaman başka bir fotoğrafçı demek. Bu tip çalışma benim çalışma prensiplerime şimdilik uygun değildir. Fotoğraf çekmek bir aşk ve sevmektir. Müşteriye söz verdiğiniz yada müşterinin beklentilerini karşılamayabilir. Tabi herkes fotoğraf çekmektedir. Sadece ben fotoğraf çekerim yanlıştır. Aldığım işi tam anlamıyla yapmak  müşteri benden beklentilerini karşılamak isterim . Tabiki tavsiye edeceğim fotoğrafçı vardır. Ben sadece asistan ve video çekimlerinde ekip kullanıyorum. Video çekimi ile fotoğraf çekimi aynı anda yapılmakta  bunu da fotoğraf çekimi yaptığım anda benim yapmam aynı anda mümkün değil. Tüm fotoğraf çekimlerini bizzat kendim yapıyorum. Sadece asistanım bana ışık ve yansıtıcı tutma işlerinde yada gelin damat’a destek lazım olduğunda yardım ediyor.
Dış Mekan Çekimlerini Nerelerde Gerçekleştiriyorsunuz ?
Blog’da detaylı açıklama yaptım.
Dış Mekan düğün çekimleri   Kuaför, Nikah ve düğün günü çekilecek olması sebebiyle   daha çok İzmir ve çevresini tercih ediyorum.İnciraltı-Asansör-Karşıyaka Gondol Park-Alsancak Garı gibi alanlarda çekiyorum.Zamanın  sorun olmadığı dış mekan düğün çekimlerinde   Çeşme Alaçatı-Denizli Pamukkale daha çok tercih yerlerimdir. İzmir ve çevresi bu yönden zengin bir bölge.
Düğünümden ne kadar süre önce sizinle görüşmem gerekiyor?
Bir günde  1 adet  Dış Mekan düğün çekimi gerçekleştiriyorum. Düğünler  yaz aylarında  olduğundan   özellikle hafta sonları daha çok tercih edilmesi sebebiyle  ne kadar erken bize ulaşırsanız sizlere yardımcı olma şansımız o kadar fazla olacaktır.  Bir süre derseniz özellikle yaz sezonu yoğunluk arttığından  2 ay gibi bir zaman  çok daha rahat o güne ait rezervasyon-takvim ayarlaması  daha kolay olacaktır.
Çekimlerde kullanılan aksesuarları sizmi getiriyorsunuz?
Tabiki önceki yıllarda dış mekan çekimleri esnasında gözlük ,şemsiye , evlilik kelimeleri gibi aksesuarla kullanılıyordu. Bu aksesuarlar tabiki aracımda her zaman mevcut . Herkese aynı aksesuarı kullanıp aynı fotoğrafları tekrar etmek istemediğim için  aksesuarlar kişiye  göre   farklılıklar olması sebebiyle  bu tip görsel detayları bulundurmuyorum. Ofisimde yapacağımız ön görüşmede planlayıp detayları belirliyoruz. Size özel ürünler bulmak ve bunları kullanarak değişik çekim konseptleri   tabiiki mümkün.Genel kullanılan aksesuarlar mevcuttur. Değişik renklerde  şemsiyeler,Gözlükler yada evlilik üzerine yazılar gibi.
düğün fotoğrafçısıKaç adet ve nasıl fotoğraf teslim ediyorsunuz ?
Tercih edilen fotoğraf paketine göre fotoğraf sayısı değişiyor. Öncelikle hangi paket olursa olsun çekilen fotoğrafların tümü DVD’ye kaydedilerek orjinal formatında teslim ediyorum.  Tercih edilen paketin içeriğinde düzenlenecek (retouch / photo edit) fotoğraf sayısı kadar fotoğraf işleniyor. (Düzenleme : Işık, Renk, Contrast, Doku taşıma ve temizleme ve birçok teknik gözden geçirme).Paketler
Çöp Zaman Çekimi Nedir :Herhangi bir sebeple dış mekan düğün  fotoğraf çekimi yaptırmadınız.  (zaman yetmedi-bir aksilik oldu-hava yağmurluydu gibi..) Düğünden sonraki bir günde (Genelde hafta içi) makyaj ve saç hazırlıkları olmaksızın, gelinlik ve damatlıklarınızı giyerek; birlikte hazırlayacağımız bir konsept ile gelinlik ve damatlıklarınızı kirletebileceginiz özel bir çekim yapabiliriz.
Genelde Çeşme Alaçatı için önerdiğim bir çekimdir.Önerim hafta içi çekim yapmadan yanadır.Hafta sonları (cumartesi-pazar günleri ) tatil bölgesi olması sebebiyle aşırı derecede kalabalıktır.Hafta içi hafta sonlarına göre yoğunluk daha azdır.Düğün dışmekan çekimleri için genelde Alaçatı tarihi  sokaklarını ve güneş batımı çekimlerini için sahil bölgesini kullandığımız için hafta içi daha sakin olmaktadır.
Ödeme Şartlarınız ?
Anlaşma sağladığımız Ödeme planımız  seçilen pakete göre belirlenen fiyatın 3/1 kısmını kapora şeklinde alıyorum. Geri kalan ödememizi çekim günü peşin alıyorum. Ödemelerde kredi kartı kullanmıyorum.

Cenk Kaya Photography. … Yetkili Kişi; Cenk Kaya. Telefon : 0 536 921 01 00 Cenk Kaya Photography ile çalışmak isteyen çiftler için

İzmir düğün fotoğrafçısı facebook hesabımdan takip ediniz

Dış Mekan Düğün