İzmir Düğün Fotoğraf Mekanları

Size özel anılarınızdan en önemlisi  olan düğün günü çektireceğiniz fotoğraflar, tarihi ve turistik yerler bakımından oldukça zengin olan İzmir  evlenecek çiftler için de harika bir yer niteliğinde.deniz, tarihi eserleri ile hem tatil hem de düğün fotoğraflarınızı çektirebileceğiniz harika güzelliklere sahiptir.
İzmir’de düğün fotoğraf çekim alanlarını tabiki en iyi bilen ustalardan biri olan Cenk Kaya sizlere rehber olmak istemiştir.Düğün telaşının top yaptığı anlarda fotoğraf çekimini de yapmak nerde çekileçek sorusuna cevap halindedir.

Alaçatı ‘da Düğün Fotoğraf Çekimi

İzmir Alaçatı Birbirinden güzel tarihi taş evleri ve şehrin içindeki eski değirmirmenleri ile düğün fotoğraf çekimleri için bir alternatiftir.Düğün Dış mekan çekimleri için en çok tercih edilen bir tatil bölgesidir.  düğün fotoğrafçılarının ve  genç çiftlerin düğün fotoğrafı çekimi için can attığı, hayaller kurduğu küçük ve şirin beldemizdir “Çeşme Alaçatı”.

Alaçatı’da düğün, nişan fotoğrafı çekimi için en iyi dönemler ilkbahar ve sonbahardır. Yaz döneminde fotoğraf çekimi yaptırmak zorundaysanız hafta içi günlerde çektirmek daha isabetli olacaktır.Hafta sonları genelde nüfus yoğunluğunun kalabalık (günübirlik tatilci yoğunluğu) olması nedeniyle fotoğfalarınızı nüfus yogunluğunun çok olduğu bölgede çekeceğimiz olmamızdan dolayı zor olmaktadır.Hatta imkansız hale gelebilmektedir.

Alaçatı için düğün ve nişan fotoğraf çekimleri en güzel günlerini fotoğraflarla ölümsüzleştirmek
için bu güzel beldemizdir.

Bu bölge Kentsel sit alanı ilan edilerek korumaya alınmıştır.  Alaçatı’da Arnavut kaldırımlı dar sokaklar, beyaz badanalı, mavi panjurlu Alaçatı evleri, restore edilerek turizme kazandırılan şirin mi şirin Alaçatı butik otelleri, rüzgâr esse de sakin kalan masmavi denizi, güler yüzlü halkı ve beldenin her tarafında sizi karşılayan mor çiçekleri ile Alaçatı görülmeye değer bir tatil beldesi.

Alaçatı, önceleri, Rumların zamanında şarapları ve üzüm bağları ile meşhurken şimdi de sert rüzgârı ve dar sokaklarının şirin mi şirin kaldırımları ve evleri ile ünlü. Alaçatı’nın rüzgârlı gün sayısı, normal bir tatil beldesine göre oldukça fazla. Zaten sörfteki bu ünü de buradan kaynaklanıyor. Çeşme Alaçatı dünyanın en iyi rüzgâr alan sayılı yerlerinden biri. Hatta pek çok yerde Alaçatı ve Çeşme için “ denizin rüzgârla dans ettiği yer” şeklinde benzetmeler bile yapıldığını duyabilirsiniz.

Alaçatı, İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı ve son yıllarda hem ülkemizde hem de yurt dışında giderek popüler olmaya başladı. Sert rüzgârı, masmavi denizi ve beyaz badanalı evleri dışında Alaçatı, beldenin içinde bulunan eski yel değirmenleri ile de oldukça ünlü.

Önceleri kendi halinde bir beldeyken, özellikle 2000’li yıllarda butik otellerin açılmasıyla birlikte turizmin gözde merkezlerinden biri haline gelen Alaçatı’da, bugün çok sayıda Alaçatı butik ve küçük oteli var. Alaçatı otellerinin büyük çoğunluğu eskiden kalma Rum evlerinin restore edilerek otele dönüştürülmesi ile hizmete açılmış. Alaçatı evlerinin beyaz badanalı ve mavi panjurlu özelliklerini birebir yansıtıyorlar. Alaçatı otellerinin işletmecileri de oldukça güler yüzlü ve sıcak. Kendinizi dostunuzun evinde misafir gibi hissedebilirsiniz.

Alaçatı otellerinin pek çoğu Bodrum Otelleri gibi aile işletmesi, dolayısıyla kaldığınız Alaçatı otelinin işletmecisi ile dost olarak ayrılıyorsunuz tatilinizin sonunda. Alaçatı otelleri genellikle beldenin merkezinde konumlanmış. Ancak butik oteller bölgesi olarak anılan bölgede de çok sayıda Alaçatı oteli görebilirsiniz. Ancak hangi Alaçatı otelinde kalırsanız kalın merkeze ve denize ulaşım konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Alaçatı otelleri butik ve küçük otel tarzında hizmet veriyorlar. Çoğu Alaçatı oteli yılın her dönemi hizmete açık. Sadece yaz tatil sezonunun başlaması ile de hizmete giren Alaçatı otelleri de var. Yaz aylarında ve bayram gibi özel tatil günlerinde tamamen dolu oluyor Alaçatı otelleri. Alaçatı otellerinin fiyat seçenekleri de oldukça çeşitli. Yaz aylarında ve tatil günlerinde biraz artış görülebiliyor. Ancak genellikle Alaçatı otel fiyatları turistlerin bütçesine uygun ve ödeme seçenekleri ile de misafirlerinin yanında. Sitemizi inceleyerek Alaçatı otellerini, Alaçatı otel fiyatlarını, uygun fiyat seçeneklerini ve ödeme koşullarını görebilirsiniz.

Tabiki Alaçatı’da tatilini geçirmek için planlayanlara bazı sebeplerden dolayı düğün fotoğrafı çektirememiş çiftlere (zaman yetmedi,hava muhalefeti,unutuldu) bu fırsatı tekrar yakalama fırsatı var elbette.Dış mekan düğün fotoğraf sanatçısı Cenk Kaya  Alaçatı’da düğün fotoğrafçısı olarak hizmetinizde olacaktır.Yaklaşık 16 yıllık fotoğrafçılıktaki tecrübelerini sizlerin fotoğraflarınızı çekerek unutulmaz anlara ait belgeleriniz olmasını sağlayacaktır.UNUTMAYINIZ ÖNCEDEN RANDEVU ALMALISINIZ  Fotoğraf çekimleri tam gün sürdüğünden her güne bir adet dış mekan düğün fotoğrafı çekilmektedir.

  Düğün Klibi İzmir alaçatı düğün fotoğrafları Düğün Fotoğrafçısı Dış Mekan İzmir Düğün Fotoğraf Çekimi Alaçatı Düğün Fotoğrafçısı İzmir Dış Çekim Düğün Fotoğrafçıları Düğün Fotoğrafları İzmir Düğün Fotoğrafçıları Açık Hava Fotoğrafçısı İzmir Helikopter Çekimi Düğün İzmir Açık Hava Fotoğrafçıları Açık Hava Fotoğrafları İzmir Nişan Fotoğrafçısı Dış Mekan Fotoğrafçısı Kuşadası Düğün Fotoğrafçıları Kuşadası Düğün Fotoğrafçısı Kuşadası Dış Mekan Çekim Bodrum Düğün Fotoğrafçısı Düğün Fotoğrafçısı Manisa Düğün Fotoğrafçısı Aydın Düğün Fotoğrafçısı Balıkesir Düğün Fotoğrafçısı Denizli Düğün Fotoğrafçısı Urla Düğün Fotoğrafçısı Dış Çekim Düğün Klibi Düğün Planlaması Moda Fotoğrafçısı Reklam Fotoğrafçısı Dış Çekim İzmir Düğün Belgeseli Düğün Hikayesi Düğün Fotoğraf Çekimleri Düğün Klibi Düğün Hikayesi Klibi  emine_ramazan (15)  emine_ramazan (1)
Alaçatı Düğün Fotoğrafları Alaçat Düğün Fotoğrafları Alaçatı DüğünFotoğrafları

Tarihi Asansör Bölgesi :Fotoğraf çekim alanıTarihi Asansör 38.408798 enlem ve 27.117489 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Turgut Reis Mh. ve Konak ilçesine bağlıdır. Tarihi Asansör haritası Izmir ili içinde dir.Tarihi Asansör posta kodu 35280. Tarihi Asansör GPS koordinatları38° 24´ 31.6728″ ve 27° 7´ 2.9604″.
Asansör bölgesi. Düğün Fotoğrafları çekimleri için uygun olarak düşünülen alanlandır Gelin damat fotoğraf çekimi denince İzmir’de akla ilk burası gelir. Tarihi Asansör 1920’den beri çeşitli restorasyon çalışmalarıyla bu güne kadar korunan Asansör, İzmir’in eşsiz manzarasını buradan görebilirsiniz . İzmir’de en çok evlilik tekliflerinin yapıldığı bu tarihi mekanda siz de fotoğraf çektirmek isteyeceksiniz.Gelin damat fotoğraf çekimleri denildiğinde akla gelen yerdir.

Tarihi Alsancak Garı : Fotoğraf çekim alanıAlsancak Garı, İzmir’in merkezinde bulunan Alsancak Garı Kemer istasyonundan sonra en eski ikinci tren istasyonudur. Yapımı 1858 yılında tamamlanmıştır.İzmir’den Aydın’a Osmanlı Demiryolunun” başlangıcında yer alan Alsancak Garı o günkü adıyla Punta Garı’nın temeli 1857’de Vali Mustafa Paşa döneminde atılmıştır. 1858’de hizmete girmiştir. Tarihi gar bugün hala hizmet vermektedir. İzmir’in temsili ve en eski tarihi garı, İzmir düğün fotoğraflarındaki etkisi tartışmasız harikulade fotoğraf çekim alanı olarak değerlendirilebilinir.Alsancak Garı 38.438438 enlem ve 27.147846 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Mimar Sinan Mh. ve Konak ilçesine bağlıdır. Alsancak Garı haritası Izmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Alsancak Garı posta kodu 35220. Rakımı (deniz seviyesinden yüksekliği) 4 metredir. Alsancak Garı GPS koordinatları 38° 26´ 18.3768″ ve 27° 8´ 52.2456″.

Cenk Kaya
İzmir dış çekim fotoğrafçıları arasında yer alan , şehir dışında da çekim yapmaya giden fotoğrafçılardan biri. Düğün hikayesini Cenk Kaya ile düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, konsept çekim yapmaktadır.
CENK KAYA
FOTOĞRAF SANATÇISI
TEL : + 9 0 5 3 6 921 01 00
TEL (Ofis) : + 9 0 232 364 02 40
Şükran Kurdakul Sokak No : 14 Daire :4
KARŞIYAKA ZİRAAT BANKASI ÇARŞI ŞÜBESİ YANI KARŞIYAKA-İZMİR
E-Posta : cenkkaya0228@gmail.com
www.cenkkaya.com.tr